Miért építs a gyermekeddel?
Mert javítja a kézügyességet, erősíti az ujjaikat és a karokat, miközben a szem-kéz koordináció is fejlődik. Mert alkotni jó és örömteli, mert az alkotási vágyunk alapösztön.
Na de járjunk kicsit a sablon válaszok végére. A gyerekek legfőbb tanulási útja a tapasztalás. A szóban átadott információk (tudjuk jól…) kevésbé érdekli a gyereket, ha hajlandó egyáltalán megállni egy pillanatra, hogy meghallgassa. Az építés (és egyúttal a rombolás) azonban egy olyan folyamat, amik az elsők közt alakulnak ki a kicsiknél és ezáltal számtalan dolgot tapasztalnak, tanulnak meg. Találkozik az alkotás vágya és a siker felett érzett öröm, a rombolásban a kíváncsiság és az ok-okozati viszony.
Fontos, hogy SOHA ne építsünk helyette, de legyünk mellette, hogy magyarázatokat adhassunk, apró trükköket, fogásokat megmutassunk.
A kreativitás és a fantázia fejlesztése olyankor kerül előtérbe, amikor saját tervek alapján épít a gyerek. Ha sikerélménye van benne, örömmel csinálja pozitív személyiségfejlődést is tapasztalhatunk. Ugyan akkor a kudarcélmény megtapasztalása is fontos, a kudarctűrés az érzelmi intelligencia egyik alapja.
Amikor összedől az építmény, vagy nem sikerül kivitelezni, nincs semmi gond, ez is a tanulási folyamat része! Ezért nagyon fontos, hogy mindig legyünk ott, hogy segítsünk neki feldolgozni a sikertelenséget és együtt tudjunk örülni a sikereknek!